TOURIST NEWS
توریست نیوز؛ وبلاگ تازه های گردشگری ایران و جهان
 
تاريخ : ۹۲/۰۴/۱۷

سرولات نام روستایی در استان گیلان در فاصله ۳ کیلومتری جنوب چابکسر است. این روستا در کنار رود خانه پر آب آچی رود در ابتدای دامنه شمالی البرز نظر هر بیننده تازه وارد را به خود معطوف می‌نماید. با عبور از جاده جنگلی این روستا علاوه بر مشاهده چشم اندازهای جنگلی و سکونت گاههای انسانی دو طرف جاده ضمن قرارگیری بر فراز این روستا از بالا دست می‌توان کشتزارها و سکونت گاههای منطقه جلگه‌ای را مشاهده نمود.
 از رامسر که به سمت رشت میری، بعد از چابکسر تابلوی سروِلات رو سمت چپ جاده می بینی.همون بلوار سرسبز محله رو بگیرید و برید بالا! از پیچ و خم های رویایی و سبز جنگل- کوه ها که بگذری، درست همون وقتی که فکر می کنی دیگه روستا تموم شده با صف ماشین های آخرین مدل روبرو می شی. اونوقت دیگه مطمئنی که رسیدی "خا.و.ر خانوم" ! یه رستوران کاملا سنتی که مدیریت اون رو یه خانم شمالی به عهده داره و اصلانمیشه طعم غذایی رو که اونجا میخوری هیج جای دیگه دنیا تجربه کنید

کباب ترش و جوجه ترش و جوجه کباب و چنجه و ماهی و مرغ شکم پر.  باقالاقاتق و میرزا قاسمی هم که همیشه داره. پلو رو توی دیس نمی کشه، توی پلوپزهای ۵-۶ نفره براتون کته بار میذاره با برنج خوش عطر شمالی و ته دیگ طلائی! زیتون پرورده و سیر ترشی و ماست خونگی و دوغ و نوشابه هم جزو سرویسه.
به نقل از وبلاگ: خاطرات سفرهای من  http://khateratepaniz.blogfa.com


ارسال توسط فرید خلوتی

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان